Když se Kateřina Neumannová definitivně rozhodla, že postaví chalupu na Zadově, měla před svým zrakem šumavskou chalupu. Architekti s její představou vřele souhlasili a byla to pro ně nádherná šance vrátit se ke kořenům, k tradici stavitelství. I vybraná louka ve strmé stráni vybízela při použití vymožeností současné techniky postavit dům, který se nesnaží dominovat, upoutávat za každou cenu, ale působí zde samozřejmě.

Co dům vzal stráni, to uložil do sebe, aby příběh místa pokračoval. Tou pamětí je interiér, vonící a hřející dřevem, působící přirozeně a příjemně, i s trochou humoru a nadsázky, kterou zde představují třebas ilustrované verše Emanuela Frynty na chodbách, či označení apartmánů a ostatních částí chalupy.
Z každého detailu čiší lidská ruka, návrat k tradici v práci českých řemeslníků – truhlářů, kovářů, kamnářů, kteří dovedně skloubili základní přírodní materiály, všude je vidět zájem o pohodlí a útulnost.

Slovo hostitelky

Na Šumavě jsem prožila velký kus života a spojuje mě s ní láska na celý život. Když se podařila dokončit moje chalupa, stylová stavba zasazená do šumavské přírody, skýtající vysoký komfort a rodinné zázemí, a navíc do ní přivézt zlaté medaile z Mistrovství světa a Olympijských her, splnil se mi životní sen. Zvu Vás na návštěvu.

Prožijete příjemné chvíle v okouzlujícím prostředí a určitě se budete rádi vracet.

Více informací naleznete na www.chalupa-neumannova.cz.